Kolejne profesjonalne zajęcia w ORS CENTRUM:

Dlaczego Akademia tańca Move Arte?

Move Arte to akademia, która kształci w sztuce tańca dzieci, młodzież jak i dorosłych. Taniec to dla nas pasja, którą dzielimy się 

z innymi.

Nazywam się Aleksandra Mandzikowska-Janko, z tańcem związana jestem od zawsze. Swoje umiejętności szkoliłam pod okiem pedagogów w Polsce, ale również za granicą (Stacy Boeddeke, Luciano di Natale, Thiery Verger, Jean Claude Marginale, Grzegorz Pańtak, Michał Piróg) Jako tancerka występowałam na licznych festiwalach i galach, między innymi na Eska Music Awards i KSW 13. Taniec to dla mnie sposób na życie, do którego zachęcam innych. Jestem dyplomowanym instruktorem tańca jazzowego. Swoje wykształcenie taneczne uzupełniam pedagogicznym zdobytym na Uniwersytecie Śląskim. Jestem absolwentką kierunku pedagogika o specjalizacji edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym.

W roku 2016 zdobyłam tytuł Aktora Scen Muzycznych przy Państwowym Studium Wokalno- Baletowym w Gliwicach. Tańczyłam w balecie Gliwickiego Teatru Muzycznego w operetkach: “Wesoła Wdówka” i “Noc w Wenecji”. Oprócz tego odbyłam międzynarodowe praktyki artystyczne na Sycylii w mieście Barcellona Pozzo di Gotto. Wraz z pozostałymi stypendystami szkoliłam się we włoskiej szkole baletowej oraz występowałam na wielu festiwalach i imprezach o zasięgu regionalnym i międzynarodowym. Swoje doświadczenie pedagogiczne zdobywam ciągle od 7 lat, ucząc w wielu szkołach tańca oraz Centrach i Domach kultury, między innymi w: Prywatnej Szkole Baletowej w Katowicach, TCK, Domu Kultury nr 2 w Tychach.

http://movearte.pl/ 
https://www.facebook.com/mandzikowska/